Site Loader

Obietnice bez pokrycia czyli głodne kawałki.

Kobiety kochają słowa. Uwielbiają miłosne wyznania, wielkie obietnice, komplementy. Mogą się w nich pławić, jak w drogim szampanie, zagryzając przy tym truskawki. Każdą, dosłownie każdą Kobietę można kupić słowami. Im więcej w nich czaru, magii i barwnej iluzji, tym lepiej. Przykłady?

– jesteś Jedna na Milion!
– Ty i ja na Zawsze
– Ty i ja to Przeznaczenie
– tylko Ty i na zawsze Ty!
– kocham Cię nad Życie
– całe Życie na Ciebie czekałem!
 
Wszystko pięknie, ładnie i nawet miło, jeśli te słowa mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. A czy zawsze mają?
W tym momencie uśmiecham się z przekąsem i ty Czytelniczko / Czytelniku pewnie też… Wiemy, dobrze wiemy, że często relacja zaczyna się od pięknych słów i na słowach się kończy.
Jeśli Mężczyzna oznajmia Kobiecie, patrząc wprost w jej modre oczęta i zaniżając ton głosu: Kocham Cię nad życie i na zawsze będziemy razem – to Kobieta automatycznie, śmiało i bez wahania powinna zawierzyć tym słowom, przytaknąć i pocałować namiętnie swojego wybranka.
Bajek się przyjemnie słucha, nawet tych dla dorosłych.
Ile razy Kobieta zawierzyła męskim słowom? Ile razy oddała serce, ufając i będąc pewną, że słowa to dopiero początek nowej, prawdziwej miłości? Ile razy była przekonana, że w tej miłosnej historyjce gra pierwszoplanową rolę?
Ile razy… ?
 

Znam wiele romantycznych bajek, bez szczęśliwego zakończenia. Miłosnych historii z pięknym początkiem i brzydkim finałem. Poszarpanym sercem; uczuciami rozgrzanymi do czerwoności, nagle tężejącymi jak lawa. Wszystko kończy się niespodziewanie. Z jakiegoś powodu i bez powodu jednocześnie.

 

Uczuciowa wpadka

Nie ma złotej rady i nie ma złotej zasady, co robić, by uniknąć (tak zwanej) uczuciowej wpadki serca. To, co może sprawdzić się w realnym życiu i co szczerze polecam to:
NIE zawierzanie SŁOWOM, ale CZYNOM.
Kobiety mają wielkie oczekiwania, a na potwierdzenie tych oczekiwań, często wystarczą tylko słowa. Dlaczego? To, że wybranek wyznaje miłość i obiecuje kokosy na wierzbie, nie oznacza, że tego dokona.

Jeśli Mężczyzna mówi, że ma czas na: spotkanie i rozmowę, na spacer, na kawę, na wspólną kolację we dwoje, na wypad nad jezioro, na zakupy czy przesadzanie rzodkiewki – tego powinna oczekiwać Kobieta. Oczywiście, że notorycznie zdarza się tłumaczenie partnera –rozkładanie wachlarza usprawiedliwień: nie miał czasu, nie mógł, był zmęczony, nie jadł, nie spał, korki były, układ planet się zmienił, a horoskop dzienny był bardzo niekorzystny etc.

Takim oto sposobem okazuje się, że wybranek ma czas na SŁOWA, ale na CZYNY już nie. Jeśli droga Czytelniczko, taki Mężczyzna jest dla Ciebie wystarczający – zamykam gębę na kłódkę, pod warunkiem, że jesteś w takiej relacji szczęśliwa. Kiedy jednak piętrzy się sterta rozczarowań, za każdym razem, gdy ów wybranek daje (przysłowiowego) ciała – to czas się dobrze zastanowić, czy aby nie jesteś w związku z papierowym mężczyzną.
Miłosne wyznania i obietnice bez pokrycia, czyli tak zwane: GŁODNE KAWAŁKI, mogą nie wystarczyć, by zbudować solidny związek z perspektywą na przyszłość. 
Mam rację, czyż nie?

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *